קיבוץ כרם-שלום ושבה תורה לגבולה

ביקרו בדף: 914

מקסים ומדהים.. ולעניין עוד פן…

 

כתושב סיני לשעבר, למעלה מ 40 שנה באזור הדרום, וכמי שגר שנה מיוחדת בקיבוץ כרם שלום, אני יכול לספר שבגלגוליו ההיסטוריים קיבוץ כרם שלום נחשב היה קיבוץ של כופרים, שמאלנים, מופקרים… קומוניסטים גם קראנו להם אז כילדים.. כשבאו לחוף הים של ימית, היו דווקא הם מחלוצי הנודיסטים דאז.. על חוף הים.. סך הכל ההורים, התושבים לא ממש אהבו את הרעיון הזה אל מול עיני הילדים.. הם גם היו מרוחקים כאלה, מנוכרים, לא נחמדים.. זה הזיכרון שאני נושא עמי רחמנא לצלן…

וראו נא זה פלא, ורק תגידו שכל זה לא בתהליך של מעלה… תרתי משמע… יד נעלמה פרקה את כל העמורה הזו… הקיבוץ כמעט ונתאדה לחלוטין.. על חוט השערה נותר על כנו עם קבוצה של תושבים חדשים שהחזיקו בו בעוז בכל כח.. גרעין קטן שגדל בנחישות במספרים קטנים מאוד! לאחרונה הקיבוץ חווה שוב פריחה וגל התרחבות נוסף משמעותי יותר ונדמה כי פניו לעבר הצלחה והתבססות בע"הש..

 

ולסיום (או התחלת) הסגה, ראו נא את העושר הזה ו"שבה תורה לגבולה".. איזה אירוע עוצמתי ומכונן.. בית כנסת בקיבוץ כרם שלום.. מעוז השמאל והקומוניזם של אז.. של פעם.. תחילת שנות ה 70..

ירום הודו פרס ידיו שוב על קיבוץ כרם שלום, למען תשרה ההצלחה עליו, למען השמירה על בטחונו, תעוזתם, נחישותם של תושביו היקרים הנושאים בתפקיד ושליחות חשובה מעין כמוה בשמירה על נקודת גבול מן הרגישות במדינת ישראל, אם לא הרגישה שבהן.

 

ישתבח שמו לעד.

 

מה?

קראתם כל האמור…

 

לא תאמינו?

 

באמונה

נגישות
Open chat
1
שלום, במה נוכל לעזור?
(לא פעיל בשבת וחג)