אודות פורטל אשכול

איכות חיים, עסקים, חדשות, קהילה, תרבות ופנאי
פורטל אשכול אתר האב של רשת אתרי אשכול

מי שעוקב אחרי האתר הזה, יבחין ללא קושי שפורטל אשכול משתדרג ללא הירף, תוך כדי תנועה, זה שנים. ועם זאת הוא הפלטפורמה הבולטת והפעילה ביותר בחבל אשכול ועוטף עזה. לוחות המודעות, אינדקס העסקים ודפי העסק בתוכו חיים פעילים ובועטים..

למי שבמקרה לאחר עשור של פעילות אינו מכיר את הפורטל – הנה גילוי נאות למקרה שהתבלבלתם:
זהו אינו אתר של הנהלת המועצה, המוניציפל של אשכול, אבל זה כן אתר המידע החופשי של תושבי מועצה אזורית אשכול, אתר הקהילה.

תושבי מועצה אזורית אשכול וחבל אשכול יקרים….
כתושבים ותיקים יש לנו הניסיון והפרספקטיבה להבין ולהכיר את צרכי האזור בו אנו חיים. ע"מ למנוע בלבול, אין אתר זה בא להחליף או ליצור תחרות עם אתר המועצה האזורית אשכול אתר המוניציפל. האתר הוקם מתוך הבנה ברורה כי אתר מועצה אזורית אינו מספק צרכים של יזמים עסקיים ואינו יכול להוות תחליף לצרכים חברתיים, עסקיים וקהילתיים אחרים להם אנו זקוקים. אתר המועצה הינו פלטפורמה של מוסד ללא כוונת רווח ולכן הוא מוגבל מבחינת יכולת וצורת החשיפה לגורמים שונים בתחומי המועצה, לדוגמא:

האם מישהו מכם יכול לפנות למועצה ולבקש לרכוש פרסום חסות באתרה בדף הבית בתשלום?
שסרטון וידאו, או פלאייר, או באנר אחר יתנוסס תמורת שקל הגון בדף הבית של המוניציפל?
או עמותת שדות שקמה בשור אתר העמותה? ובכן התשובה ברורה: כמובן שלא !

לנישה הזו נכנס פורטל אשכול ורשת האתרים המקומית של אינטרנטיק, חלוצת האינטרנט בדרום שצמחה באשכול. וזו חברים ההזדמנות שלכם.

למה צריך אותו?

אתר זה הוקם לאחר שמיזמים שונים בתחומי העסקים והקהילה לצערנו הרב לא נשאו את התשואה הרצויה.
אינדקסים שונים, חוברות קופונים, פרסומים משותפים שונים, שלטים ושילוט מואר לא תרמו מספיק לחשיפת העסקים – מבית, ומחוץ – כולם באו והלכו… אנחנו נשארנו.
אין זה חדש כי תושבי המועצה אינם מפרגנים לשכניהם וכך גם לעצמם. תחרות היא לא מילה גסה וכידוע מעודדת שיפור שירות, מחירים הוגנים, מבצעים מיוחדים ועוד. לבעלי העסקים המודאגים מן התחרות: זוכרים את רחוב נווה שאנן (רחוב הנעליים) בתחנה המרכזית הישנה בת"א? מכירים את דוכני הפאלפל בתחנה המרכזית בבאר שבע? שם לא פחדו או פוחדים מתחרות. ריבוי עסקים לא רק שאינו מגבלה, הוא אף מהווה מוקד משיכה ותנועת לקוחות.


אז מה בעצם האפשרויות שלכם? איזו תשתית יזמית עצמאית אמיתית יש לכם בתחומי חבל אשכול ועוטף עזה? כלום. שום דבר. אז תגידו על העמותה הזו והאתר ההוא, והיחידה הכלכלית, והאסטרטגית, וכל המילים היפות האלה, אבל פלטפורמה שתאפשר לכם להביע את האינדבידואל שבכם, את הייחודיות, את הרצון שלכם להיות מוכנים להשקיע כדי להתפרסם? את זה כל ה"פילנטרופים" בעצם לא מאפשרים לכם. במובן מסוים אפילו חוסמים במודע. כי הם מוגבלים. כי הם לא יכולים אחרת על פי חוק. מלכ"רים. אתם יודעים מה זה? וכפי שאנו גורסים מזה שנים: בחינם עולה המון כסף…

אנחנו הפתרון עבורכם בכל הפלטפורמות הללו.
פרסום לטווח ארוך בעלויות נמוכות מהמוכרות לכם

בהיעדר חשיפה ופרגון מתאים המרכולים שלנו לא מלאים כי אנו קונים בחוץ "בדרך הביתה", מספר מסעדות נפלאות נסגרו במושב ישע, במושב עמיעוז, ואחת נוספת במושב דקל, משתלות יפיפיות נסגרו במושב מבטחים ובעמיעוז, פיצריות נפתחו ונסגרו בסרט נע ועוד מיזמים שונים במרחבנו שנסגרו וחבל. גם עסקים אחרים נסגרו בתחום המועצה, חלקם הבעלים עזבו את האזור לאחר תהליך קליטה קשה והתמודדות לא פשוטה עם מציאות חדשה ולא מוכרת.

לעיתים לאחר מעשה תישמע תגובה ספונטנית כמו: "וואו, חבל, דווקא היה נוח שהמסעדה היתה פתוחה ביום שישי, …..ו וואו דווקא היו חפצי נוי ואביזרים יפים במשתלה שהיתה נפתחת מוקדם בבוקר…..", ועוד תגובות שונות מאנשים שאכפת להם והבינו את גודל ההשקעה אל מול חוסר הפרגון מבית.

"עסקים, האם אתם יכולים לפרסם באופן מובלט באתר המוניציפל?
– ובכן התשובה היא לא.

תיירנים, האם אתם יכולים לפרסם באופן מובלט באתר העמותה שדות שקמה בשור?
– כנ"ל. גם לא.

דרום אדום – האם יכולים בתקופה ה"לוהטת" של השנה להתפרסם באופן בולט?
– גם כאן התשובה היא לא…"

ויותר מזה –

פייכע'סבוק (רשת חברתית): האם אתם יכולים להחליט היכן רוצים לפרסם במדויק בפייסבוק, להיות באותו מיקום בדיוק כל השנה?
– ובכן, גם כמובן שלא !

אנו פונים אליכם מבקשים ומציעים לרווחתנו הקהילה, מועצה אזורית אשכול נחשבת למועצה חזקה וחתך אוכלוסייתי סוציו אקונומי מעל הממוצע במרחב הקרוב. אנו קוראים קריאה רמה לכל תושב ותושבת במועצה: עשו עסקים בקרבכם. החליפו השקל שלכם ביניכם, בבית. השאירו השקל שלכם בתחומי כור מחצבתכם. הוא יחזור אליכם. בעלי עסקים שפרו השירות והשתדלו למשוך לקוחות מקומיים. עזרו ופרגנו אחד לשני. עולה 10 – 15% יותר? אז מה? פרגנו לעזזאל..

מה לעשות איתו?

בפורטל אינדקס של עסקים מקומיים, כל עסק במחוזו, ביישוב שלו. ובנוסף, אינדקס עסקים מרחבי/אזורי אשר באמצעותו יוכלו להיחשף לצורך דוגמא – עסקים מצוחר בחבל שלום ולהיפך. הירשמו חינם בכל האינדקסים. ואם יש בעל עסק המעוניין להציג עצמו באופן בולט? – הגעתם למקום הנכון. בכל האתרים תוכלו לראות את המפרסמים נותני החסות מתנוססים במיקומים הבולטים בדפי הבית ובכל שאר דפי האתרים. חשיפה מובלטת קבועה. אתר זה תושבים יקרים יהווה אתר בית עבורכם תושבי מועצה אזורית אשכול, בית בו תוכלו לכתוב לנו ולהביע דעה, לבקש עזרה, להציע הצעה או רעיון לשיפור, לטפח את נושא איכות הסביבה, לשלוח תמונות מיוחדות ויפות מן האזור, להפיץ חדשות, לפרסם ולקדם עסקים, להרים תרומה ועוד כהנה וכהנה.

מאחלת בהצלחה ושיתוף פעולה פורה
לילי ושמואל ביין עצמון
אינטרנטיק

בניית אתרים וקידום אתרים ועסקים באינטרנט במועצה אזורית אשכול, בדרום, בבאר שבע, בארץ ובעולם…!!!

חיים ילין ראש מועצה אזורית אשכול בראיון ראשון מסוגו לנציגי תושבים במועצה. מראיינים - לילי ושמואל עצמון מחברת אינטרנטיק, נציגי המדיה המקומית - פורטל אשכול

למיטב הידיעה – לילי ושמואל עצמון, נציגי פורטל אשכול/אינטרנטיק, חלוצי מדיה ותקשורת במועצה אזורית אשכול בראיון ראשון מסוגו של ראש מועצה באשכול. חיים ילין נעתר לבקשתו של ארנון אבני, עיתון "ככה זה" דאז.

נגישות
Open chat
1
שלום, במה נוכל לעזור?
(לא פעיל בשבת וחג)